Karbon nötr, şimdi.

Soapy Co.'da tüm kargolar, artık karbon nötr.
Shopify Planet ile karbon nötr kargo
Tüm siparişlerde karbon nötr kargo
21kg
kargo emisyonları kaldırıldı
Bu şuna benzer:...
86
benzinle çalışan ortalama bir araçla gidilen kilometre sayısı

Dünyaya karbon nötr bir gelecek miras bırakıyoruz.

E-ticaret teslimatlarının karbon ayak izi vardır. Bu nedenle havadaki karbonu temizleyen son teknoloji şirketleri destekliyoruz.

Birlikte başarıyoruz…

  • "Binlerce ton karbonu atmosferden uzaklaştırdık"
  • "On milyondan fazla siparişte karbon nötr nakliye sağlandı"

Sistem şu şekilde çalışıyor: Aldığımız her sipariş için, tahmini nakliye emisyonlarını hesaplamak amacıyla bir formül kullanılıyor. Bu tahminlere göre gelirimizin bir kısmı, Carbon Direct'ten bilim insanları tarafından incelenen karbon giderme şirketlerine gidiyor. Bu şirketler, bu parayı sevkiyatlarımızın yarattığı karbonu gidermek için kullanıyor. Her türlü ekstra fon, karbon giderme teknolojilerinin daha da geliştirilmesine harcanacaktır.

Değişimin parçası ol.

"Orman yangınlarının 2001 yılına kıyasla yılda 3 milyon hektar (~7,4 milyon dönüm) daha fazla ağaç örtüsü kaybına yol açtığını hesapladık... ve son 20 yıldaki tüm ağaç örtüsü kaybının dörtte birinden fazlasını oluşturdu." OCHA. 13 Eylül 2023

Yeniden ağaçlandırma.

Mast Reforestation, orman yangınlarında kaybolan sağlıklı, dayanıklı, iklime uyumlu ormanları yeniden büyütmek için kanıtlanmış ormancılık uygulamalarını yeni teknolojiyle birleştiriyor. Mast Reforestation'ın hizmetleri arasında tohum toplama, fide yetiştirme, yeniden ağaçlandırma hizmetleri ve yüksek kaliteli karbon giderme kredilerine dayalı finansman yer alıyor.

Orman yangınlarının yarattığı tahribatı önlemek, ormansızlaşma eğilimini kırmak ve bu yolla Soapy Co.'nun tüm siparişlerini karbon nötr uygulamasına taşıyoruz. Doğaya geri kazandırabilir yatırımlar yapıyor, geleceğin doğasının bağışçısı oluyoruz.

Yeniden ağaçlandırma teknolojisini kullanarak arazi sahiplerinin orman yangınlarından sonra ormanlık alanlarını onarmalarına, Mast Reforestation ile yardımcı oluyoruz.